VIDEO: Konference AND ČR & EIAPA 2023

Asociace nezávislých divadel ČR ve spolupráci s Evropskou asociací nezávislých scénických umění (EAIPA) uspořádla MEZINÁRODNÍ KONFERENCI, která proběhla 7.–8. června 2023 ve vršovickém kulturním centru VZLET. 

Záznam konference na YouTube v obrázku níže (o projektu art re use od 2h 8min):

 

Asociace nezávislých divadel ČR

je otevřené sdružení divadelních subjektů, produkčních domů i jednotlivých tvůrců, působících v oblasti divadel nezřizovaných veřejnou správou napříč celou republikou.

Hlavními úkoly asociace jsou prosazování jedinečnosti sektoru nezávislých divadel, navazování kontaktu s veřejnou správou a zastřešování vzájemné komunikace členských divadel. Tím přispívá k transparentnosti prostředí a ke zlepšení podmínek, v nichž nezávislá divadla provozují svoji uměleckou činnost.

Asociace nezávislých divadel ČR byla založena 26. května 2016 v pražském nezávislém divadelním prostoru Vila Štvanice. Iniciátory byli Lenka Havlíková, Šárka Pavelková, Štěpán Kubišta, Kristián Kubák a Jakub Vedral.

BAVORSKO-ČESKÁ PLATFORMA PRO NEZÁVISLÉ SCÉNICKÉ UMĚNÍ

Platformu založily na konci roku 2022 česká Asociace nezávislých divadel společně s bavorskou Asociací nezávislých scénických umění (Verband Freie Darstellende Künste Bayern, VFDKB). Cílem platformy je vytvořit síť institucí a kontaktů v obou zemích, mapovat dění v oblasti nezávislého umění, iniciovat nové mezinárodní spolupráce a hledat udržitelná řešení.

Projekt Bavorsko-české platformy vytváří novou strukturovanou a kontinuální výměnu na poli nezávislého performativního umění mezi Českem a Bavorskem na základě spolupráce mezi Asociací nezávislých divadel ČR a Bavorskou asociací nezávislého performativního umění (Der Verband Freie Darstellende Künste Bayerne, VFDKB).

Východiskem pro spolupráci je přesvědčení, že je nutné hledat dlouhodobá partnerství v blízkých lokalitách, mezi nimiž je mobilita ekologicky nenáročná, které sdílí podobné kulturní zázemí a zároveň jsou schopné se kulturně obohacovat.

 

Děkujeme, Vaše art re use