ReUse Federace: Křeslo pro CEO

Kampaň organizovaná Českou federací nábytkových bank a re use center na podporu praktické udržitelnosti a funkčních modelů předcházení vzniku odpadu.

O čem je Křeslo pro CEO?

Od září pracovali designéři a restaurátoři z 9 dílen z různých koutů republiky na tom, aby z re use materiálů vytvořili 9 originálních křesel, do kterých se rád posadí i Váš CEO, partner, zákazník. Křesla teď budou putovat po zajímavých místech, galeriích, foyer administrativních budov a budou pomáhat k získání peněz na provoz nábytkových bank, re use center a osvětové činnosti České federace nábytkových bank a re use center.

Křeslo z art re use:

Cílem projektu art re use je zahraňovat materiál z kulturního provozu a zdarma jej cíleně rozdat na další tvorbu. Neopravujeme nábytek ale poskytujeme aktuálně neužitečný a zahálející materiál umělcům, galeriím a kurátorům, školám a neziskovým projektům. Křeslo vytvořil výtvarník Jan Macúch, a jako materiál použil odložené krabice od IMacků. Macůch je jedním z mnoha umělců, kteří pravidelně navštěvují naše sklady a stal se za tu dobu i jedním z našich nejaktivnějších dobrovolníků, bez kterých by projekt art re use nemohl fungovat. O svém nápadu a inspiraci vypráví ve videu níže.

 

 

video komentář Jana Macucha:

 

V rámci kampaně bylo křeslo vystaveno od 31. 11. 2023 v největším OC v České republice - Westfield Chodov (Praha):