Školy umělecké i základní

Po roce činnosti si nás oblíbili převážně studenti uměleckých škol a v období klauzur jich v jednom týdnu volají desítky. Převážně sudenti pražských UMPRUM, AVU, DAMU, FAMU, žižkovská Hollarka nebo Art&Design institut, ale i UJEP z Ústí nad Labem. Pro materiál chodí hromadně v autech rodičů nebo přijedou i s vedoucími ateliéru školní dodávkou. Často až u nás ve skladu, v hromadě látek a dřevěných odřezků vznikají jejich klauzurní instalace. Na fotografiích převážně zmínění studenti, ale i jeden umělec a např. produkce z A studia Rubín řeže bambusy do nového divadelního představení.

 

Vedle uměleckých škol si nás našly i MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ, a to i mimopražské. Nádherným příkladem invence žáků a pedagogů je třeba školní divadelní představení "O dvou sněhulácích" ZŠ Glowackého v Tróji. Vedle zvížecíh hlav z volebnícj lístků posledních komunálních voleb, viz. REALIZACE: Volby 22, je toto nový vrchol tvůrčí upcyklace. Vytvořili představení z obalů, ve kterých k nám odpad doputoval!!! Např. pěnové výplně a fólie, ve kterých byly zabaleny korpusy židlí, které k nám dorazily už sami jako odpad z výroby, posloužily k výrobě sněhuláků i sněžení a z obyčejných bílých látek vznikly malované kulisy. 

 

Velice zajímavý byl i projekt Umělci po škole z cyklu Máš umělecké střevoŽáci ZŠ Strossmayerovo nám. Praha si přišli pro materiál do projektu, a z toho co u nás našli a následně i sami unesli v rukách vytvořili sochy na výstvu do galerie DOX.

 

 

Dosud si k nám pro materiál na tvorbu přijeli studenti různých škol z celé České republiky, od Ústí a Liberce přes Prahu a Písek až po Brno a Mikulov. Celkem již z 20 vysokých, středních i základních škol:  Aeroškola, AAU - Anglo - American University Praha, ART & DESIGN INSTITUT Praha, ART ECON Praha, AVU Praha, FAMU Praha, FAMO a SVOŠF Písek , FUA Liberec, Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, Montessori cesta - ZŠ a MŠ Na Beránku Praha, PROTOTÝPCI - vzdělávací akce Brno, Prague City University, Palučinská šachová škola, Hollarka, Hellichovka, Libeň Monsters - lesní MŠ, Spolek posluchačů architektury [SPA] při FA ČVUT, Střední ScioŠkola Žižkov, UJEP Fakulta umění a designu Ústí nad Labem, Umělci po škole ZŠ Strossmayerovo nám. Praha, UMPRUM Praha, VOŠ Oděvního návrhářství a SPŠ Oděvní, VOŠ Publicistiky, ZUŠ Mikulov, ZŠ Jeseniova Praha, ŽŠ Jirkov, ZŠ Odolena voda a další...